SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ DOSTAWY KURIEREM DPD OD 149 ZŁ
Mój koszyk
Zaloguj
Załóż konto

Wyklęci

sklep Sklep JaPy10
KOLORY

cm S M L XL XXL 3XL
A 46.00 51.00 56.00 61.00 66.00 71.00
B 67.00 71.00 74.00 77.00 79.00 83.00

Bohaterami nie są:
Superman, Batman, Spiderman.

Bohaterami są:

Rotmistrz Witold Pilecki, pośmiertnie awansowany do stopnia pułkownika. Jako nastolatek walczył w Bitwie Warszawskiej, potem w trakcie Kampani Wrześniowej był już dowódcą plutonu (a więc walczył w obu Wojnach Światowych przeciw Nazistom i Bolszewikom). Podczas okupacji był jednym z założycieli Tajnej Armii Polskiej. Potem w 1940. roku zgłosił sie na ochotnika, żeby dowiedzieć sie co dzieje sie w obozie koncentracyjnym Auschwitz w Oświęcimiu. Wszedł w środek łapanki, dał sie zawieźć do Obozu Zagłady, gdzie zbierał raporty, podtrzymywał ludzi na duchu, sprowadzał ubrania, jedzenie i organizował konspirację. Po dwóch latach uciekł (Tak. Uciekł z Oświęcimia.) z tak zwanymi "Raportami Pileckiego", dzięki którym Zachód dowiedział się co tak naprawdę dzieje sie w Auschwitz. Potem brał udizał w Powstaniu Warszawskim. Po "wyzwoleniu" Polski przez Czerwonych ogłoszono Go zdrajcą. Został aresztowany i skazany na śmierć. Nie, nie od razu. Najpierw był długo torturowany. Żeby to wytrzymać myślał o swoich dzieciach. Przed śmiercia wyznał żonie, że w porównaniu z tymi torturami, Oświęcim to była igraszka. Słyszeliście kiedyś o nim w szkole? Ja nie. A moim zdaniem jest to największy Polak. Jan Paweł II był wielki, ale drugi;

Major Hieronim Dekutowski ps. Zapora. Niksi, szczupły, młody. Podczas Kampani Wrześniowej walczył w obronie Lwowa. Internowany na Węgrzech, uciekł z obozu do Francji, gdzie dołączył do 2. Dywizji Strzelców Pieszych. 4. marca 1943. roku został zaprzysiężony jako cichociemny,a następnie zrzucony na spadochronie do Polski. Walczył w AK, przeciw Niemcom, a potem przeciw Sowietom. Gdy mógł to nie zabijał. Złapanym wrogom wymierzał karę chłosty, mimo, że był doskonałym strzelcem. Potrafił jadąc konno, bez celowania, z podrzutu trafićić w pnie 3-4 centymetrowej średnicy. Jego oddziały poosiły małe straty, wygrywały z liczniejszymi przeciwnikami, przez co w późniejszym okresie komuniści przed nimi uciekali. Zdobywał wrogie posterunki i bolał nad śmiercią każdego żołnierza. Niestety wpadł i był prawie rok torturowany przez Rosjan. W wieku 30 lat, miał wybite zęby, siwe włosy, połamane ręce, nos, żebra, oraz wyrwane paznokcie. Na siedmiokrotną karę śmierci skazał go ten sam sąd, który sądził pułkownika Pileckiego. Przed śmiercią Zapora krzyknął "Przyjdzie zwycięstwo. Jeszcze Polska nie zginęła.". Gdy organizowano "amnestie" dla żołnierzy AK, zapora powiedział "Amnestia to jest dla złodziei, a my jesteśmy Wojsko Polskie". Nie prosił o najniższy wymiar kary, ani o ułaskawienie.

Podpułkownik Łukasz Ciepliński ps. Pług. Podczas Kampani Wrześniowej walczył m. in. w Bitwie nad Bzurą. To ta bitwa, w której Polski Pułk Ułanów zatrzymał dwa niemiecki pułki pancerne. Sam Pług po zejściu z konia osobiście zniszczył 8 czołgów z czego dwa dowódcze. Dostał za to order Virtuti Militari. Wręczył Mu go, po odpięciu z własnego munduru, gen. Kutrzeba, jeden z największych dowódców II WŚ. W roku 1947 złapali go Rosjanie i torturowali przez 4 lata w Krakowie i Katowicach. Pisał pożegnalne listy do żony i syna. Dziękował Bogu, że miał tak wspaniałą żonę, że jako Katolik moze umrzeć za Wiarę, jako Polak za Polskę, a jako człowiek za prawde i sprawiedliwość. Pisał, że zabiorą mu tylko życie. Prosił żonę, by wychowała syna na dobrego Polaka i Katolika ([...] Bądź mężna! To dla Boga i Polski). Do syna pisał "Andrzejku! Pamiętaj, że istnieją tylko 3 świętości: Bóg, Ojczyzna i Matka. Nie zapomnij o ojcu i jego idei." Przed śmiercią połknął medalik, by można było zidentyfikować Jego zwłoki. Mimo to miejsce jego pochówku nie jest znane. DZień Pamieci o Żołnierzach Wyklętych to data Jego Śmierci. O tym jak uczciwy był proces, który zakończył się skazaniem na pięciokrotną karę śmierci, świadczy jeden z listów Pługa: W czasie śledztwa leżałem skatowany w kałuży własnej krwi. Mój stan psychiczny był w tych warunkach taki, że nie mogłem sobie zdawać sprawy z tego, co pisał oficer śledczy.

Sanitariuszka Danuta Siedzikówna ps. Inka. (Jej matkę zamordowało Gestapo, za współpracę z podziemiem. Podczas śledztwa nikogo nie wydała.) W wieku 15 lat wstąpiła do AK. Wpadła podczas jednej z akcji. Bito ją i poniżano, mimo to nie wydała nikogo. Próbowano ja zmusić do zeznań podstawiając fałszywych świadków. Zeznawali Oni, że strzelała do nich (mimo, że jako sanitariuszka nie brała udziału w walce, a pomocy udzielała również wrogom) i wydawała rozkazy (starszym stopniem i wiekiem żołnierzom). Przed śmiercią powiedziała "Jest mi smutno, że muszę umierać. Powiedzcie mojej babci, zachowałam się jak trzeba". Podczas egzekucji krzyknęła "Niech żyje Polska.". Mimo, że strzelało do niej sześciu żołnierzy, żaden nie trafił. W głowę strzelił jej dowódca plutonu egzekucyjnego ppor. Franciszek Sawicki. Gdy zginęła miała 17 lat. Miejsce jej pochówku nie jest znane.

Kapitan Stanisław Sojczyński ps. Warszyc. Podczas okupacji Niemieckiej poprowadził akcję, w której w 85 osób odbił więzienie, w którym przebywało 60 żołnierzy AK, nie ponosząc strat. Gdy ogłoszono amnestię, każdego kto nawoływał do ujawnienia sie, nazywał zdrajcą. Zabito Go dwa miesiące po złapaniu, miejsce Jego pochówku nie jest znane.

Major Zygmunt Szendzielarz ps. Łupaszka. Brał udział w Kampani Wrzesniowej, a potem w konspiracji. Mimo długoletniej walki z Rosjanami znany jest jako zbrodniarz, gdyz w akcji odwetowej za wymordowanie wsi Polaków (cywilów, niezwiązanych z AK), wymordował wieś zamieskzana, przez rodziny odpowiedzialnych za mord. Niestety wśród ofiar znalazły sie dzieci, kobiety i cywile. Złapano Go w 1948 roku i przetrzymywano przez dwa i pół roku w więzieniu. Podczas procesu nie prosił o łaskę i nie zaprzeczał udziałowi w podziemiu antykomunistycznym. Skazano Go na osiemnastokrotną karę śmierci.Model ma na sobie koszulkę w rozmiarze M. Maksymalne wymiary nadruku to 30cm (szerokość)
na 40cm (wysokość)

Gramatura: 150 G/m2

Zamówienia są wykonywane na koszulkach bardzo dobrej jakości, materiale grubym i trwałym.
  • - skład 100% bawełna
  • - ściągacz z domieszką lycry
  • - podwójne szwy wykończeniowe
  • - brak szwów bocznych
  • - koszulki nie kurczą się w praniu nie rozciągają i nie zmieniają swojego koloru.

Nadruki wykonane w technologii DTG. Aby dłużej cieszyć się nadrukiem należy prać ręcznie i prasować na lewej stronie. Nie wybielać, nie gotować, nie podpalać, nie kopać, nie wrzucać do beczki z kwasem... nosić z dumą.
Metody płatności
Metody dostawy